Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 244 komentarze

O świetle spod abażura

AmbiwalentnaAnomalia - AVE DEI ! Morituri te salutant !

LIBIJSKA KPINA KADDAFIEGO KOMUNISTY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

vulgo:  czyli kto tu jest idiotą?

 

Jestem zawsze pod wrażeniem doniesień agencyjnych z Al-Jamāhīriyyah al-`Arabiyyah al-Lībiyyah aš-Šabiyyah al-Ištirākiyyah al-`Udhmā czyli z Wielkiej Arabskiej Libijskiej Dżamahirijji Ludowo-Socjalistycznej.

 

Dlaczego taki wstęp? Ano dlatego żeby było poważnie, żeby brzmiało tak, jak przystało na wiadomości pierwszych stron gazet, z „niusów” TV. Powinienem jeszcze coś napisać o Muamarze al-Gaddafim, który strąca statki powietrzne (np. nad Lockerbie – z całym szacunkiem dla ofiar). Oczywiście powinienem napisać słusznie oburzony o libijskim terroryzmie, może o osobistej ochronie al-Gaddafiego?

 

Cóż jeszcze mogę napisać o tym kraju i rządzącym od dziesięcioleci Muamarze aby było ładnie?

 

Może to, że śpi on w czołgu, codziennie innym…dla bezpieczeństwa. I oczywiście byłby to dowcip. Ale też mogę napisać poważnie o terroryzmie arabskim, który ma swoje poparcie w tym libijskim kraju, mógłbym także napisać o walce obywateli Libii z amerykańskim imperializmem. O rewolucyjnej czujności Libijczyków, o przyjaźni między naszymi socjalistycznymi krajami ze Związkiem Radzieckim na czele ( w latach 70 tych i 80-tych XX wieku).

 

Czyli mógłbym o tych idiotyzmach dla debili pisać wiele, powołując się na bardzo ”mundre” opracowania (zapewne dostępne w internecie) ...   Ale o tym nie napiszę.

 

A o czym napiszę?

 

Długo zastanawiałem się, czy w ogóle pisać prawdę o Libii i al-Gaddafim…

 

Zastanawiacie się dlaczego? Otóż większość ludzi żyje sobie spokojnie w zbudowanym przez media świecie. Opiera swoją wiedzę na idiotycznych przekazach i stereotypach wbijanych im w łeb. Ta idiotyczne wiedza o świecie jest tak silna, że nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję, czy choćby lekką zmianę tego sposobu myślenia.

 

Czy zatem warto w ogóle pisać? – zastanawiałem się.

 

Jedynym moim usprawiedliwieniem, na to że jednak coś wspomnę o Libii, jest fakt , że mało kto mnie czyta. Tak więc nikt nie dozna uszczerbku na swojej wiedzy, a ja będę miał spokojne sumienie, że nie zburzyłem obrazu świata komuś, kto uwielbia wierzyć mediom…

 

Napisze więc króciutko, licząc na to, że nikt mnie nie przeczyta.

 

Zacznijmy od lat 70-tych i 80-tych. W Libii panuje socjalizm budowany z bratnimi krajami: Bulandą i Związkiem Radzieckim na czele. Bratnie narody umacniają się w rewolucyjnej czujności , między innymi w szukaniu kontrrewolucji oraz wspólnym wznoszeniu obiektów i budowy infrastruktury. Jakież to socjlalistyczne firmy budują w tej socjalistycznej oazie w Afryce?

 

Ano największe firmy Niemieckie, Amerykańskie takie jak np. koncern inżynieryjny Babcock. Żeby było jasne – nie ten sam co dzisiaj. Bulanda i ZSRR to drobiazgi. Siłą roboczą na tych kontraktach byli między innymi Pakistańczycy oraz jako kadra inżynierska – Polacy. Oczywiście pracowali tam także rodowici Niemcy jako operatorzy maszyn, w logistyce, jako majstrowie oraz rezydenci. Generalnie chodzi o to, że największe firmy budowlane na świecie, ostoje krwiożerczego kapitalizmu budowały socjalizm w Libii. To pierwsze zdziwienie. Oczywiście Polska myśl techniczna była także, ale o ile 600 dolarów miesięcznej pensji dla polskiego inżyniera było kosmiczną ilością pieniędzy, o tyle kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie dla zwykłego majstra z Niemiec było zachętą, żeby w ogóle tu Niemiec przyjechał.

 

Ale nie o tym.

 

Polscy inżynierowie nie mieli możliwości wymienić libijskich dolarów tzw. dinarów po kursie 3,36 USD za 1 dinar libijski w libijskich bankach. Nie było takiej możliwości. Bratni socjaliści, budowniczy Polski Ludowej nie mogli. Inżynierowie i kadra techniczna z Niemiec mogła w każdej ilości. Baaa! Były specjalne banki przeznaczone do wymiany i transferu tej gotówki na konta Niemców. Co więcej, niemieckie firmy pomagały al-Gaddafiemu w budowaniu socjalistycznych budowli dla ludu, za niewyobrażalne pieniądze, które potem były kierowane (transerowane)  na konta tych niemieckich firm na całym świecie. Wszystko co budowali, było niebotycznie drogie, płacone w dinarach libijskich, które natychmiast były transferowane do zachodnich banków po kosmicznym kursie 3,36 USD za 1 dinar.

 

A umiłowani bratni socjaliści nie mogli. Nawet nie mogli się zblizyć do tych specjalnych libijskich banków transferowych. Taki to był socjalizm libijski.

 

A wiec płynął strumień niebotycznych pieniędzy przez przedstawicielstwa kapitalistycznych firm w Libii, tych firm których obywatele i sam al-Gaddafi nienawidził, szukał wprost po ziemią węsząc wszędzie kontrrewolucję. Proceder ten, czyli okradanie własnego narodu do imentu trwał dziesięciolecia. Cała tzw. Europa zachodnia napychała swoje konta nieprawdopodobną ilością pieniędzy…

 

A teraz bajeczka…

 

Był taki butik w Warszawie. Ceny były kosmiczne za najmniejszy duperel…chusteczkę, rękawiczki. Sukienki były w cenie samochodu. Kilka razy w miesiącu właściciel przychodził do sklepu kupował za niebotyczne ceny sukienki i resztę towaru od siebie samego. Towar wyrzucał na śmietnik i wstawiał nową kolekcję za niebotyczne pieniądze. Ekspedientki o nogach jak gazele, piękne, powabne cieszące oko, nawet nie wstawały do klientów którzy przychodzili do tego butiku. Miały być piękne i pięknie opłacane. Miały piękne domy na utrzymaniu i pokaźne konta do zapełnienia co miesiąc.

 

Byli też Niemcy w Libii i wielkie firmy budowlane z całego kapitalistycznego świata. Wielu Niemców po wszystkim emigrowało do Malezji, Tajlandii itp., gdzie budowali sobie własne zamki, zameczki i brali sobie dzieci do…ale to już zupełnie inna para kaloszy.

 

A więc na koniec powtórzę: zawsze jestem pod wrażeniem doniesień agencyjnych z Al-Jamāhīriyyah al-`Arabiyyah al-Lībiyyah aš-Šabiyyah al-Ištirākiyyah al-`Udhmā.

KOMENTARZE

 • @AmAn
  Witam,

  dobrze jest czytać i przemyśleć amanowe wpisy, by poszerzyć spojrzenie i dowiedzieć o czymś nowym.

  W jedno Panu nie wierzę z całą mocą:
  "...licząc na to, że nikt mnie nie przeczyta."
  ;))))

  Ja liczę, że poczytam pod tym postem ciekawą dyskusję prowadzoną przez ludzi posiadających wiedzę z tego zakresu.

  Pozdrawiam
 • @LCD
  To tylko wierzchołek "góry lodowej".
  Cały ten Islam, ten strach przed zamachami "talibów"...
  Kpina dla frajerów.
  :-)

  PZDR
 • @LCD
  Powiem Pani, że każdy kto tam był (nawet mało rozgarnięty Polak w Libii) doskonale to wie i potwierdzi co napisałem.

  Pozdrawiam byłych właścicieli Toyot Corolla - tych o prostokątnych światłach tylnych...
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  Nie mam pewności, czy konsorcjum Polimexu z Hydrobudową dostało przypadkiem niedawno jakiegoś dużego kontraktu w Libii. W każdym razie polskie firmy tam są. I nikt się nie brzydził Kadafim, jak do tej pory.
 • @Panna Wodzianna
  Moim zdaniem to kraj służący dotąd jako "pralnia pieniędzy". Libia okradziona ze wszystkiego (nie wiem co z jej ropą) pada na mordę.

  Kraje Zach. Europy i USA muszą przewartościować swoją politykę w stosunku do bliskiego wschodu, bo rodząca się demokracja w tych krajach jest gorsza od bomby atomowej. Nie może być demokracji w tych krajach - ewentualnie "swoja opozycja" (jak w Polsce) musi przejąc władzę.

  A zatem powtórzy się wersja "Polskiej wolności" z podobnym kurewstwem ale w wersji dla Bliskiego Wschodu.

  PZDR
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  "powtórzy się wersja "Polskiej wolności" z podobnym kurewstwem ale w wersji dla Bliskiego Wschodu."
  Oj, nie sądzę. Tzn. "kurewstwo" na pewno będzie, ale bezie mieć inny chrakater, jak sądzę. Nie wiem, ile będzie w tym religii...
 • @Panna Wodzianna
  Zgoda. Nie napisałem precyzyjnie. Chodzi o to, że na bliskim wschodzie nie może dojść do "demokracji" - nie mogą te kraje stanowić same o sobie.

  Jakiś rodzaj "wolności" będzie, ale "kurewstwo" musi być. Choćby dla ochrony interesów najzamożniejszych. Nie wyobrażam sobie wolności w tych krajach.

  To gorsze od atomówki.

  Jakich nazw, jakich przemówień byśmy nie słuchali - nawet gdyby Netanjahu powiedział "Ich bin ein Teheraner" to bedzie i tak kpina.
  :-)))

  PZDR
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  Jak się nazywał ten koleś od Nostradamusa, co to ma zrobić wojnę światową? Mahdi (Mesjasz)?
 • @Panna Wodzianna
  :-)
  Zaskoczyłaś mnie Panno!
  Nie wiem...
  :-)))
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  A zobacz:
  http://forumzn.katalogi.pl/Nostradamus_przepowiednie...-t51-s9.html
 • PS
  Tam jest więcej proroctw, m.in. dotyczących "Wielkiego Talibanu"
 • @Panna Wodzianna
  Oki...lecę.

  :-)
 • @Panna Wodzianna
  Przeczytałem. Logiczne. Możliwe.Prawdopodobne.


  Tyle tylko, że logiczne, możliwe i wyjątkowo prawdopodobne było to, że ja umrę w 2002 roku. Nawet siostry i lekarze zakłady robili kiedy to się stanie.

  To nie kpina, tylko fakt.

  Pozdrawiam
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  Mam podobne doświadczenia, tyle, że nie z 2002.
  A co do Nostriego i Mahdiego: pożyjemy, zobaczymy! Możemy jeszcze powspierać historię, tworząc jakiś "Klub Rzymski" albo co?
 • @Panna Wodzianna, @AmAn
  Chyba napiszę notkę na ten temat - bo sprawa jest interesująca, a nie o Libię chodzi.
 • @autor
  Najciekawsze są komentarze wszystkich fachowców, znawców bliskiego wschodu, analityków, arabistów etc. W krajach arabskich niestety nic znaczącego się nie zmieni. Na świecie nic nie dzieje się przypadkiem. pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Zapraszam.
  :-)))
  Odwiedzę i chetnie poczytam.

  Pozdrawiam
 • @Kontrarianin
  Wyobrażasz sobie demokrację w tych państwach???
 • @t-rex
  CZeść
  Miło, że wpadłeś.
  Czasami warto być idiotą - swiat wtedy dokładnie pasuje do siebie i nie ma jakiś dysonansów poznawczych.

  Tak jak Lenin i Rewolucja Październikowa, która była w listopadzie a Lenin odebrał nauki w Szwajcarii jak rozpieprzyć Rosję...

  Ludzie oszaleliby gdyby zaczęli kojarzyć fakty...

  Jak zwykle pozdrowienia!
 • @t-rex
  Moim zdaniem bliski wschód został w jakiś sposób zostawiony przez kogoś - prawdopodobnie tak jak piszesz...
  Rosja daje tyłka...

  PZDR
 • @t-rex
  No "stary"!
  Pamiętasz jak dyplomatyczne były rozmowy z terrorystą al Gaddafim? Pamiętasz jak główny zamachowiec został zwolniony bo był chory na raka?

  Dyplomacja na najwyższym poziomie, po prostu "ą" i "ę" , wzajemne zaufanie, kultura itd...

  Ależ kpina!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej