Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 244 komentarze

O świetle spod abażura

AmbiwalentnaAnomalia - AVE DEI ! Morituri te salutant !

WPADKI PREZYDENCKIE I RŻNIĘCIE GŁUPA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś przeczytałem na Onet.pl jakże fantastyczny komentarz Sławomira Nowaka komentującego zachowanie Pana Prezydenta Komorowskiego podczas szczytu Trójkąta Weimarskiego. Ach! Jakże wielkim humanistą jest Pan Nowak, jakże wspaniały z Niego koncyliacyjny polityk i wielki ekumenista.

 

//wiadomosci.onet.pl/kraj/minister-o-wpadkach-prezydenta-ta-burza-jest-wyssa,1,4172684,wiadomosc.html

 

Mówi z rozbrajającym uśmiechem w wywiadzie dla Radia Zet:

Cała ta burza jest kompletnie wymyślona i wyssana z palca. Sytuacja była banalna i codzienna. Pan prezydent Sarkozy po prostu odmówił parasola nad swoją głową. Inaczej było w przypadku kanclerz Merkel, która tego sobie zażyczyła.”

 

No oczywiście, oczywiście Panie Sławomirze, „natirliś, ofkors, natiurelmą,”…w dyplomacji tak jest, że po prostu nie chciał. A jak jakiemuś prezydentowi nie podadzą krzesła do stołu albo nakrycia, to "po prostu nie chciał" i za to odpowiada jego ochrona?

 

Jeżeli chodzi o siadanie Prezydenta Komorowskiego przed zaproszonymi gośćmi, to Sławomir Nowak jakże szczerze i otwarcie nas informuje:

 

 Jeżeli zaś chodzi o siadanie czy stanie, to odpowiada za to protokół dyplomatyczny. Szef protokołu powiedział w odpowiednich językach "proszę usiąść" - tłumaczył dalej prezydencki minister.

 

Ma ktoś z Was zgryźliwi komentujący, protokół dyplomatyczny w pobliżu który Wam mówi? Nie! To cieniasy jesteście. „Protokół dyplomatyczny” to się ma, albo się nie ma. Z tym się człowiek po prostu rodzi. Nie można się tego nauczyć…a jak jest ten „protokół dyplomatyczny” wyrobiony na świecie, bywalszy, bywszy i w ogóle to on „szepce w językach” a polityk po prostu nie chciał. Tylko, że Pan Sarkozy usiadł dopiero gdy został do tego zaproszony przez siedzącego Komorwoskiego - doskonale to widac na zdjęciach. Ale Sarkozy jest z Francji, a tam wiadomo...wiocha.

 

Przypominają mi się wulgarne komentarze, zdjęcia robione ze skrzywieniem perspektywy, wszechobecna kpina i rechot jak spod budki z piwem całego najwspanialszego dziennikarstwa polskiego, elit politycznych itd. z Ś.P. Lecha Kaczyńskiego. Ta cała gnojowica wylewająca się z mediów, aby potem po Jego śmierci nagle okazało się że wszyscy mają inne materiały…normalne, serdeczne, pokazujące jakim był Ś.P. Lech Kaczyński naprawdę.

 

Pan Sławomir Nowak mówi serdecznie i koncyliacyjnie do dziennikarzy:

 

„Wydaje mi się, że za bardzo się państwo pastwicie nad prezydentem. To była sprawa na chwilowy uśmiech. Nie robiłbym z tego wielkiej debaty. Wygląda to na element pewnego drażnienia, pewnej szpili wymierzonej w prezydenta. Zdecydowanie za mało słyszę o tym, że było to dobre spotkanie, a za dużo o tym parasolu” –to takie „pięłkne” że strony Sławomira, takie to wzruszające Sławku…

 

Wiec sięgnąłem sobie do gogle.pl i wpisałem „Lech Kaczyński wpadki” oraz „Komorowski wpadki”.

 

Przy Ś.P. Lechu Kaczyńskim otrzymałem wynik w 0,16 sekundy 41 800 wyników

Przy Prezydencie Komorowskim otrzymałem wynik w 0,11 sekundy 150 000 wyników.

 

I powiem szczerze i dosadnie: RZYGAĆ MI SIĘ CHCE  jak widzę taką prymitywną, chamską różnice w komentowaniu zachowań obu prezydentów. Robi się ze mnie kretyna, udowadnia mi się, że jestem idiotą bo mam w tą moralność Kalego stosowaną w PO uwierzyć?!

 

Ta podwójna moralność, te podwójne standardy których apogeum widzieliśmy podczas głosowania nad votum nieufności dla ministra Grabarczyka jest wprost oszałamiająca swoim chamstwem politycznym.

 

Przyznam szczerze, że fałszowanie hymnu polskiego przez Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, mylenie się w nazwisku Leo Beenhakkera, jest dla mnie powodem do sympatii dla zmarłego Pana Prezydenta, ale takie kwiatki ?

 

Wprost nie rozumiem, że Polacy nie są w stanie zobaczyć całej tej farsy związanej z Platformą Obywatelską, gdzie już nawet ojciec założyciel polskiej gospodarki Balcerowicz nie może znieść tego zakłamania. Co się jeszcze musi stać, żeby obywatele zobaczyli jak ten rząd „rżnie głupa”? Co się musi jeszcze stać, żeby obywatele zobaczyli, ze nasz demokratycznie wybrany prezydent Komorowski nie posiada żadnej ogłady towarzyskiej a Ś.P. Lecz Kaczyński był przy nim człowiekiem z nienagannymi manierami?

 

Nawet dziecko w Polsce wie, że zwyczajnym brakiem kultury i ogłady jest siadanie pierwszym na krześle przed gośćmi i to przed kobietą!!! Gdzie są ci dziennikarze, którzy rzygali nienawiścią do Ś.P. Lecha Kaczyńskiego za niby słabą znajomość języków obcych, a nie widzą żenującego poziomu Pana Komorowskiego nie tylko od strony języków, ale zwyczajnej ogłady, którą posiada chyba każdy normalny obywatel.

 

I tylko czasami pięści mogę zacisnąć z wściekłości, że naród tego wszystkiego nie widzi…

 

Powtórzę: wpadki Komorowskiego – 150 000 linków w google.pl, wpadki L. Kaczyńskiego 41 800 linków…

KOMENTARZE

 • Mnie podójna moralność "elit" nie martwi
  Mnie martwi to, że masa ludzi w naszej Ojczyźnie tego nie dostrzega!
 • @mnich zarazy
  Rzeczywiście, o tym także napisałem. Może w ten sposób: władza (rząd) może to robić, więc z jakim społeczeństwem ma do czynienia?

  Pozdrawiam
 • AA
  Coś z wynikami nie pasuje do treści.
  A hymn fałszował Jarek.
  Co do reszty - pełna zgoda. I jeszcze:
  "a tam wiadomo...wiocha."
  Pewnie, ze wiocha. Szef skazał "saditieś" i Komor siadł na komendę, jak należy. A ci z tego Zapada nic grażdanskiej kultury nie rozumieją :)
 • @eska
  Ach! Może nie napisałem wyraźnie. Otóż googlając możemy zobaczyć w ilu notkach jest temat wpadek. Przez to widać (oczywiście pośrednio) ile ich było i jak ważne miejsce zajmuje w świadomości internautów. Internet nie jest bowiem sterowalnym medium jak prasa czy telewizja. Zatem Komorowski ma prawie 3,5 raza więcej komentarzy o wpadkach...

  Zatem możemy zauważyć hipokryzję mediów.

  Co do wyborców? Moje pytania były raczej zastanawianiem się nad "wyborczą psychiką" wyborcy...

  :-)
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  dodajmy jeszcze jedną rzecz: Komoruski ma 3,5 raza więcej po hmmm... ile to miesięcy jest p.rezydentem? 7 miesiącach. Co będzie po 5 latach????
 • Szefie protokołu, nie ta kolejność!
  „Jeżeli zaś chodzi o siadanie czy stanie, to odpowiada za to protokół dyplomatyczny. Szef protokołu powiedział w odpowiednich językach "proszę usiąść" - tłumaczył dalej prezydencki minister S. Nowak"
  Wyciągam wobec tego wniosek, że komenda "proszę usiąść" dla prezydenta została wydana za wcześnie. Powinna być wydawana w przyszłości dopiero wtedy, gdy goście już usiądą.
  (Zmienić szefa protokołu za tę wpadkę!!!!)
  A zabawa w "komórki do wynajęcia" powinna zmienić nazwę na "Komorki do wynajęcia"
 • @Tomasz A.S.
  :-)
 • Jeżeli ciało A działa na ciało B, to ciało B ...............
  Mógł nasz Prezydent (to żart w jego stylu) poklepać dobrodusznie panią kanclerz Merkel po pośladku.
  A nieoceniony Sławek Nowak wytłumaczyłby na podstawie III zasady dynamiki, że to pośladek pani Merkelowej przyjaźnie natarł kilkakroć na dłoń Tego, co uosabia godność III Rzeczpospolitej.
 • Musze bronic szefa protokolu....
  Bo aczkolwiek za kompletna ignorancje i nieprzygotowanie gajowego do swojej roli nalezy mu sie "wysiadka",to dokladnie slyszalem jak chrzaknal kilka razy po tym jak gajowy sadowil dupsko na krzesle.
  To b. charakterystyczny brak profesjonalizmu,ktory mozna obserwowac przeciez na kazdym stopniu poskiej dyplomacji.
 • @Friant
  Hahahaha!
 • @AMERYKANIN
  True...
 • Należy przestać znęcać się nad p.Rezydentem
  Należy przestać znęcać się nad p.Rezydentem.
  Po prostu najlepiej przyjąć, że p.Rezydentowi dolega jakaś niegroźna dla otoczenia choroba i stąd czasem zdarzają mu się pewne drobne "wpadki", nie mające wpływu na ogólne postrzeganie przez opinię światową jego znaczącej znaczącej roli jaką odgrywa w polityce europejskiej i światowej.
  A ponieważ stan zdrowia p.Rezydenta jest ścisłą tajemnicą państwową i jej ujawnienie mogłoby narazić cały porządek świata na poważne problemy, to wycofano się z prac ustawodawczych w sprawie podawania do publicznej wiadomości informacji o stanie zdrowia najważniejszych osób w państwie.
  źródło:
  http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1512790,1,upadl-projekt-o-ujawnianiu-stanu-zdrowia-prezydenta.read

  PS. Jeżeli chodzi o Płemiera to przecież od czasu do czasu transmitowane są relacje z jego osiągnięć piłkarskich...
 • @raven59
  Więcej emPOti, więcej emPOti!
 • @neko
  Jest też o garniturze...
  :-)))
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  Kwaśniewski za 2 kadencje prezydenckie (10 lat) ma tylko 454 000.
  Patrząc na ilość należy wziąć pod uwagę i jakość i choć wszystko dopiero przed nami, to Kwach chyba tylu szkód Polsce nie narobił ile może narobić akwizytor z Psiej Budy...
  Pozdrawiam.
 • prośba o poprawienie w tytule słowa "RŻNIĘĆIE"...
  Bo wręcz gryzie w oczy...
  :-)
 • @
  AmbiwalentnaAnomalia OK!
 • @mnich zarazy
  a mnie martwi, że te podwójne standardy masę ludzi bawią... rechoczący żelazny elektorat ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej